Follow us
Follow Playmaker on Instagram
Close
ceroacero.es
ogol.com.br
zerozero.pt
playmakerstats.com
calciozz.it
leballonrond.fr
fussballzz.de
voetbalzz.nl
zerozero.com.ar
soccerzz.com
zerozero.com.mx
Login
UK
Competitions
Stats
Transfers
News
Results & Fixtures
Fun
Collaboration
Multimedia
Premier League
Championship
League One
League Two
FA Cup
Carabao Cup
Community Shield
EFL Trophy
National League
National North
National South
FA Trophy
Tier 7
Northern Premier
Isthmian Premier
Southern Premier
Tier 8
Northern Division One - East
Northern Division One - Midlands
Northern Division One - West
Isthmian Division One - North
Isthmian Division One - South
Southern Division One - Central
Southern Division One - South
Scotland
Scottish Premiership
Scottish Championship
Scottish League One
Scottish League Two
Scottish Cup
Scottish League Cup
Northern Ireland
NIFL Premiership
Northern Ireland Cup (Irish Cup)
NIFL League Cup
Wales
Welsh Premier League
Welsh Cup
Welsh League Cup
Republic of Ireland
FAI Premier Division
FAI First Division
FAI Cup
FAI League Cup
Youth
Premier League 2
U18 Premier League
Premier League Cup
U18 PL Cup
FA Youth Cup
U17 PL Cup
Women
FA WSL
Championship
FA Women´s Cup
FA WSL Cup
FA Women's Community Shield
Men (International)
England
England U21
England U20
England U19
England U17
Women (International)
England Women
Women's Under-20
Women's Under-19
Women's Under-17
Top Clubs
Manchester City
Manchester United
Chelsea
Liverpool
+ more
Hotshots
Mo Salah
Harry Kane
Bruno Fernandes
Raheem Sterling
Jack Grealish
+ more
Managers
Pep Guardiola
Jurgen Klopp
Mikel Arteta
+ more
FIFA
UEFA
CONMEBOL
CAF
AFC
CONCACAF
OFC
Women
Premier League
Europa Conference League
Europa League
World Cup
Premier League 2
England
Premier League
Championship
League One
League Two
National League
National League North
National League South
Northern Premier League
Southern League
Isthmian League
Northern Division One Midlands
Isthmian League Division One South
NPL Division One North
SFL Division One Central
NPL Division One South
SFL Division One South & West
Isthmian League Division One North
The FA Cup Qualifying Rounds
FA Cup
Community Shield
FA Trophy
The FA Vase
League Cup
EFL Trophy
Premier League 2
U21 Professional Development League
U21 Premier League Cup
U18 Premier League
U18 Pro Development League
Youth Alliance
FA Youth Cup
U18 Premier League Cup
Youth Alliance Cup
U18 Professional Development League Cup
U17 PL Cup
FA WSL
Women´s Championship
Women´s National League Final
Women´s National League North
Women´s National League
Women´s National League South
Women´s National League D1 South East
Women´s National League Division One SW
Women´s National League D1 North
Women´s National League D1 Midlands
FA Women´s Premier League Cup
FA WSL Cup
FA Women´s Cup
Women’s FA Community Shield
FA Women´s National League Cup
League Cup Women
Club comps (Domestic)
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Anguilla
Antigua and Barbuda
Arab Emirates
Argentina
Armenia
Aruba
Ascenção
Australia
Austria
Autonomous Republic of Abkhazia
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bonaire
Bosnia and Herzegovina
Botswana
Brazil
British Virgin Islands
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Colombia
Comoros
Congo
Cook Islands
Costa Rica
Croatia
Cuba
Curaçao
Cyprus
Czech Rep.
Czechoslovakia
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
DR Congo
Dutch Antilles
East Germany
East Timor
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Estonia
Ethiopia
Faroe Islands
Fiji
Finland
France
French Guyana
French Polynesia
Gabon
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Isle of Man
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Lithuania
Luxembourg
Macau
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Moldova
Mongolia
Montenegro
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nepal
Netherlands
New Caledonia
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
North Korea
Northern Cyprus
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Rep. of Ireland
Reunion
Romania
Russian Federation
Rwanda
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Martin
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Santa Helena
São Bartolomeu
São Pedro e Miquelão
São Tomé and Príncipe
Saudi-Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Serbia and Montenegro
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
Somalilândia
South Africa
South Korea
South Sudan
Soviet Union
Spain
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Swaziland
Sweden
Switzerland
Syria
Taiwan
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Tibet
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
Ukraine
United States of America
Uruguay
US Virgin Islands
Uzbekistan
Vanuatu
Vaticano
Venezuela
Vietnam
Wales
Yemen
Yugoslavia
Zambia
Zanzibar
Zimbabwe
Club comps (International)
Club World Cup
Taça Suruga
Club Challenge
UAFA Cup
Recopa Intercontinental
Champions League
UEFA Super Cup
Women Champions League
Europa League
Europa Conference League
BeNe League
Bene Women´s Super Cup
Royal League
Europa Conference League [Qual.]
Europa League [Qual.]
Champions League [Qual.]
AFC Champ. League
Asian Cup Winners´ Cup
AFC Cup
Indian Ocean Champions Cup
AFC Women´s Club Championship
WAFF Women´s Clubs Championship
GCC Champions League
Concacaf Caribbean Cup
CONCACAF Champ. League
Leagues Cup
Central American Cup
Campeonato CFU
Caribbean Club Championship
Campeones Cup CONCACAF
Leagues Cup NAFU
Copa Sudamericana
Libertadores
R. Sudamericana
Copa Libertadores Feminina
AFL
CAF Champ. League
African Supercup
Confederation Cup CAF
CAF Women´s Champions League
CECAFA Club Championship
UNAF Clube Cup
Taça Confederação CAF (Q)
Champ. League Oceania
OFC Womens Champions League
Melanesian Super Cup
Taça Afro-Asiática
International comps
Finalíssima Intercontinental
World Cup
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Women´s Finalissima
Olympic Women
Women´s World Cup
National team friendlies (Women's)
SheBelieves Cup
U17 World Cup
Women´s WC U17
U20 World Cup
International C.Trophy
Copa do Atlântico
National Friendlies
Yongchuan Tournament
Int. Vale do Tejo
Mundialito FIFA
Confederations C.
U-20 Women's World Cup
Arab Cup
Jogos do Mediterrâneo Sub-18
FA International Tournament
Taça Nações Árabes S20
Olympic G.
Islamic Games
Qual. Mund. Fem. (Intercont.)
2017 Four Nations Tournament
Pan American
WC Qualifying
Algarve Cup
Arnold Cup
Pan-Americano Fem.
Torneio Internacional SP Fem.
Maurice Revello Tournament
Cidade do Porto S18
Torneio Internacional Limoges
Lisbon International Tournament
Torneio La Manga
Syrenka Cup
International Algarve Tournament
Nike International Friendlies
Torneo de Naciones U17
Cidade do Porto S16
Copa México
Montaigu Tournament
Tournoi International
Montaigu F
Qual. JO (Intercontinental)
Torneio Nações
Coupe de l´Outre Mer
Euro
Euro U21
Euro U19
Euro (Q)
WC Qualifiers (UEFA)
UEFA Nations League
UEFA Women´s Nations League
Euro U17
Women´s Euro U17
Baltic Cup
Euro U21 (Q)
Qual. Euro U19
Euro Quals U17
Qual. Euro U16
Women´s Euro
Women's Euro U19
Elite League U20
European Women's
Wom. WC Qual. (UEFA)
European Women's Under-19
U17 Euro Wom. Qual.
Torneio Desenv. UEFA S16 Masc.
Torneio Desenv. UEFA U16 Fem.
Torneio Desenv. UEFA S15 Masc.
Torneio Desenv. UEFA U15 Fem.
Nordic Tournament U17
Victory Shield
UEFA Regions Cup
Bangabandhu Gold Cup
AFC Cup
Women's Olympic Qualifying Asia (AFC)
Taça Asiática Feminina
WAFF Womens Championship
Copa Asiática Feminina Sub-20
ASEAN FC (Q)
ASEAN Football Championship
CAFA Nations Cup
Indian Ocean Island Games
WC Qualifiers (AFC)
SAFF Championship
AFC Solidarity Cup
AFC Taça Asiática U23
AFC U19 Championship
AFC U16 Championship
Taça Asiática (Q)
AFC Women´s Championship
Taça Asiática Fem. (Q)
AFC Taça Asiática U23 (Q)
AFC Feminino U16 (Q)
Asian Games
Gulf Cup of Nations
WAFF Championship
Jogos Asiáticos Femininos
East Asian Championship
East Asian Women Championship
AFC Women´s Championship U19
Mini Jogos do Pacífico Sul
CONCACAF Cup
Gold Cup
Qual. Gold Cup
CONCACAF W Championship
Concacaf W Gold Cup
Qual. Mund. Fem. (CONCACAF)
CONCACAF Nations League
WC Qual. (CONCACAF)
CAC Women´s Games
Qual. Gold Cup Feminina
CONCACAF U20
Caribbean Cup
Qual. CONCACAF Nations League
CFU Championship
Copa Centroamericana
CONCACAF U17
CONCACAF Fem. U20
CONCACAF Fem. U17
CONCACAF U15
CONCACAF Women´s U15 Championship
Qual. CONCACAF U17
Qual. CONCACAF U20
Olymp. Qual. (CONCACAF)
Olymp. Qual. Wom. (CONCACAF)
Copa America
Jogos Sul-Americanos
Sudamericano U20
Sudamericano U20 Fem.
Pré-Olímpico CONMEBOL
WC Qual. (CONMEBOL)
Feminina Sul-Americana Sub-19
Sudamericano U17
Sudamericano S15
Women´s Sudamericano
Sudamericano U17 Fem.
AFCON
CHAN
Women´s Africa Cup of Nations
CAN U23
CAF U17
CAF U20
African Games Women
African Games
CECAFA Cup
WC Qualifiers (CAF)
Qualification CAN
Qual. CAN Fem.
Qualif. Jogos Olímpicos Feminino (CAF)
Qualificação CAN U23
COSAFA Castle Cup
COSAFA Women´s Championship
COSAFA U17 Challenge Cup
CHAN (Q)
CAF U20 (Q)
Qual. Mundial U20 Fem.
Qual. Mundial U17 Fem.
CAF U17 (Q)
Jogos Pan-Arábicos
OFC Nations Cup
OFC U20
WC Qual. (OFC)
OFC U17
Pacific Games
MSG Prime Minister´s Cup
Jogos do Pacífico Fem.
OFC WNC
OFC U17 Feminino
OFC U20 Feminino
Qual. JO (OFC)
Qual. JO Fem. (OFC)
Polynesia Cup
Taça Afro-Asiática Seleções
Torneio 4 Nações Sub-16
England
Premier League
Championship
League One
League Two
FA Cup
League Cup
EFL Trophy
Community Shield
Club Competitions (Domestic)
La Liga
Serie A
Ligue 1
Bundesliga
Primeira Liga
Eredivisie
Jupiter Pro League
Austrian Bundesliga
Club Competitions (International)
Champions League
Europa League
Conference League
UEFA Super Cup
UEFA Youth League
FIFA Club World Cup
Copa Libertadores
Women's Champions League
Internationals
World Cup
WC Qual. (UEFA)
Euros
Euros (Q)
UEFA Nations League
Euro U21
Copa America
African Cup of Nations
Women's World Cup
Rankings
Awards
Team Tops
Team H2H
Player H2H
Coach H2H
Competition Stats
Golden Shoe
Full statistics (93 Competitions)
Liga Inglesa
Erling Haaland
21 Goals Scored
Arsenal
+1 Pts.
13 Yellow Cards
Most Yellow Cards
Championship
Sammie Szmodics
25 Goals Scored
Leicester City
+4 Pts.
14 Yellow Cards
Most Yellow Cards
League One
Alfie May
23 Goals Scored
Portsmouth
+5 Pts.
14 Yellow Cards
Most Yellow Cards
League Two
Macaulay Langstaff
28 Goals Scored
Stockport County
+4 Pts.
16 Yellow Cards
Most Yellow Cards
National League
Paul McCallum
31 Goals Scored
Chesterfield
+12 Pts.
15 Yellow Cards
Most Yellow Cards
THIS SEASON
UEFA
POR
ESP
ENG
ITA
FRA
GER
NED
RUS
TUR
GRE
BEL
UKR
SCO
NOR
CYP
+39
CONMEBOL
BRA
ARG
COL
URU
ECU
PER
BOL
CHI
PAR
VEN
+ More
CLUB INTERNATIONAL
WC
Club C
UAFA
U20IC
CS
CL
RS
CLF
S20
CL
WCL
SC
EL
ECL
YL
+13
International Comps
WC
OGW
SBC
WF
WWC
Arnold Cup
MR
U18
U17
U20
OG
PA
CA
+31
The Market Place
Latest confirmed transfers and rumours
Domestic Transfers
Check all the latest transfers and rumours across the top four tiers
International transfers
Check all the latest transfers and rumours across the European 'Top 5' leagues.
All transfers
Check all confirmed transfers
All News
All the latest news
Latest Results
The latest results across all major competitions.
All Games
Check here for all games from a specific date.
Livescore
Check out all the current match action.
Fixtures
All upcoming matches from major competitions around the globe.
Football TV Guide
Check what games are LIVE on TV
Play>maker
Join one of our mini-leagues and throw down the gauntlet to your footie-loving friends.
Square ball
Complete our daily block-busting trivia challenge...don't get gridlocked!
Create Suggestion
Create a new file in the playmakerstats database.
Historic
Check your entire Collaboration history
Missing Data
See how your action can be important to complete existing information on playmakerstats.com
Top Collaborators
Follow the Top Collaborators here!
Podcast
Check the latest episode of our very own podcast '(Somebody) Stop the Sausage Dog'.
Fanzine
Check the latest edition of our fanzine 'The Mighty Delta'.
Calendar
15
TV
3
Europa League
Premier League
Europa Conference League
Premier League 2
League One
Serie A
FT
PL
D26
Chelsea
2
Tottenham
0
02/05 - 19:30
FT
ECL
SF
Aston Villa
2
Olympiacos
4
02/05 - 20:00
FT
ECL
SF
Fiorentina
3
Club Brugge
R
2
02/05 - 20:00
FT
EL
SF
Marseille
1
Atalanta
1
02/05 - 20:00
FT
EL
SF
Roma
0
Bayer Leverkusen
2
02/05 - 20:00
D1
D32
Toulouse
Montpellier
03/05 - 18:00
PL2
L16
Arsenal
U21
Manchester United
U21
03/05 - 19:00
PL2
L16
Chelsea
U21
Brighton & Hove Albion
U21
03/05 - 19:00
PL2
L16
West Ham
U21
Blackburn Rovers
U21
03/05 - 19:00
L1
POff
Barnsley
Bolton Wanderers
03/05 - 19:30
D1
D32
TSG Hoffenheim
RB Leipzig
03/05 - 19:30
SA
D35
Torino
Bologna
03/05 - 19:45
PL
D36
Luton Town
Everton
03/05 - 20:00
D1
D34
Getafe
Athletic Bilbao
03/05 - 20:00
D1
D32
Lens
Lorient
03/05 - 20:00
SA
D35
Torino
Bologna
03/05 - 19:45
PL
D36
Luton Town
Everton
03/05 - 20:00
L1
POff
Barnsley
Bolton Wanderers
03/05 - 20:00
FT
EL
SF
Marseille
1
Atalanta
1
02/05 - 20:00
FT
EL
SF
Roma
0
Bayer Leverkusen
2
02/05 - 20:00
FT
PL
D26
Chelsea
2
Tottenham
0
02/05 - 19:30
PL
D36
Luton Town
Everton
03/05 - 20:00
FT
ECL
SF
Aston Villa
2
Olympiacos
4
02/05 - 20:00
FT
ECL
SF
Fiorentina
3
Club Brugge
R
2
02/05 - 20:00
PL2
L16
Arsenal
U21
Manchester United
U21
03/05 - 19:00
PL2
L16
Chelsea
U21
Brighton & Hove Albion
U21
03/05 - 19:00
PL2
L16
West Ham
U21
Blackburn Rovers
U21
03/05 - 19:00
L1
POff
Barnsley
Bolton Wanderers
03/05 - 20:00
SA
D35
Torino
Bologna
03/05 - 19:45
Atletico Roma
Italy
m
Roma
m
established in 1972
A
menu
Transfers 2023/24
Main Page
Stats
Matches
News
Transfers
Players
Managers
Calendar
Videos
Photos
Titles
Titles (in-depth)
History by season
Competitions History
History vs Teams
International history
History v Association
With or without
Head-to-head
History (Timeline)
Collaboration
(All seasons)
2023/2024
2022/2023
2021/2022
2020/2021
2019/2020
2018/2019
2017/2018
2016/2017
2015/2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006
2004/2005
2003/2004
2002/2003
2001/2002
2000/2001
1999/2000
1998/1999
1997/1998
1996/1997
1995/1996
1994/1995
1993/1994
1992/1993
1991/1992
1990/1991
1989/1990
1988/1989
1987/1988
1986/1987
1985/1986
1984/1985
1983/1984
1982/1983
1981/1982
1980/1981
1979/1980
1978/1979
1977/1978
1976/1977
1975/1976
1974/1975
1973/1974
1972/1973
1971/1972
IN 0 €
Player
Team
Amount
Pantaleo Roca
Fidelis Andria
-
Spartaco Memè
Gualdo
-
Stefano Bagalini
Virtus Lanciano
-
Stefano Bagalini
Sambenedettese
-
Dario Ludovisi
Tolentino
-
Filippo Zacchei
Prato
-
Andrea Chiopris Gori
Como
-
Vincenzo Criscuolo
Vis Pesaro
-
Alessandro Zamperini
Ternana
-
Antonio Rizzolo
Pisa
-
Claudio Finetti
Savoia
-
Gianni Testa
Frosinone
-
Christian Terlizzi
Albalonga
-
Cristoforo Correale
Cavese
-
Alfonso Iennaco
Martina Franca
-
Flavio Marzullo
Reggiana
-
Caracciolese
AS Liberty
-
Demetrio Cutrupi
Taranto
-
Mihail Ivanov
Siena
-
Massimiliano Manni
Avezzano
-
Gaetano Lo Nero
Pescara
-
Daniele Russo
Pescara
-
Emanuele Masini
Spal Lanciano
-
Vito Redavid
Salernitana
-
Paolo Cozzi
Taranto
-
Daniele Barile
Latina
-
Mauro Venturi
Astrea
-
Emilio Pellegrino
Civitavecchia
-
Danilo Fratoni
Monterotondo
-
Stefano Sambucini
Mezzocorona
-
Ciro Di Nicolantonio
Brescello
-
Mauro Zanini
Ostuni
-
Maurizio Coppola
Grosseto
-
Giuseppe Antonaccio
Padova
-
Emanuele Mancini
Viterbese
-
Paolo Ramora
Como
-
Alessio D´Imporzano
Castel di Sangro
-
Andrea Luciani
Pescina VG
-
Sebastian Baratteri
Estudiantes
-
Marco Gronchi
Empoli
-
Vitaliano Bonuccelli
Massese
-
Daniele Bordacconi
Viterbese
-
Luca Luzardi
Esperia Viareggio
-
Mario Bartolelli
FC Matera
-
Daniele Beltrammi
Fiorentina
-
Marco Ghizzani
Carrarese
-
Alessandro Alessandrì
Vigor Lamezia
-
Luca Minopoli
Avellino
-
Andrea De Cecco
Sandonà Jesolo
-
Marco Gabrielli
Milan
-
Giovanni Arioli
Carpi
-
Fabio Mazzeo
Cosenza
-
Andrea Cottini
Pro Sesto
-
Massimo Ciotti
Cuoiopelli Cappiano
-
Max Fanesi
Sambenedettese
-
Agostino De Vizzi
Fiorentina
-
Carlo Narcisi
Astrea
-
Giorgio Cini
Virtus Lanciano
-
Gian Scugugia
Pistoiese
-
Antonio Minchella
Legnano
-
Mirko Mancini
Astrea
-
Giancarlo Pantano
Astrea
-
Giancarlo Pantano
Pistoiese
-
Giancarlo Pantano
US Pistoiese
-
Giancarlo Pantano
Lupa Roma
-
Davide Cangini
Reggiana
-
Marco Pollini
Sora
-
Marcello Corazzini
AS Palmese
-
Giorgio Galluzzo
Pistoiese
-
Manuel Perra
Udinese
-
Simone Di Iorio
Gavorrano
-
Mauro Antonioli
Rimini
-
Giampaolo De Luca
ASD Ferentino
-
Gianfranco Balzano
Trento
-
Vincenzo Amodio
Pomigliano
-
Fabrizio Russo
Tricase
-
Alessandro Smerilli
US Fermana
-
Sergio Gallo
Sacred Heart Pioneers
-
Nicola Binchi
Fiorenzuola
-
Simone Mazzei
Lazio
-
Luigi Giandomenico
Monza
-
Paolo Bordoni
Piacenza
-
Giancarlo Romairone
Chievo
-
Luciano Volturno
Foggia
-
Francesco Iovino
Siena
-
Marco Sargentoni
Lazio
-
Fabio Ercoli
Fidelis Andria
-
Angelo Cerbone
ASD Ferentino
-
Dino Di Julio
AS Liberty
-
Dino Di Julio
Latina
-
Federico Cecchini
FeralpiSalò
-
Federico Dionisi
Monterotondo
-
Michele Petroccia
Roma
-
Riccardo Martorelli
Ascoli
-
Fabio Ciafrei
FC Matera
-
Mario De Rosa
Siena
-
Paolo Baiocco
ASD Gaeta
-
Corrado Baglieri
Potenza
-
Salvatore D´Angelo
AS Palmese
-
Massimo Borgobello
Monza
-
Francesco Marino
Savoia
-
Edoardo Domanico
Faenza
-
Luca Pinali
Viterbese
-
Gianni Matticari
Salernitana
-
William Guarnieri
Bologna
-
Giacomo Galli
Nardò
-
Matteo Masini
Monterotondo
-
Marco Neroni
Tivoli
-
Tiziano Maggiolini
Palermo
-
De Francesco
Fidelis Andria
-
Fabio Rimedio
Livorno
-
Angelo Ferraro
Avellino
-
Filippo Curione
Potenza
-
Flavio Catanzani
Brescello
-
Diego Pellegrini
Adelaide City
-
Vito Lasalandra
Reggiana
-
Michele Tambellini
Lucchese
-
Massimiliano Farris
At. Catania
-
Andrea Pandolfi
Tolentino
-
Andrea Pandolfi
Acireale
-
Roberto Manca
Catania
-
Roberto De Juliis
Avellino
-
Diego Di Chiara
Grosseto
-
Adriano D’Astolfo
Vis Pesaro
-
Marco Fuoco
Latina
-
Giuliano Gentilini
At. Catania
-
Rocco Giannone
Castel di Sangro
-
Giovanni Lopez
Torino
-
Mauro Mazza
Monterotondo
-
Mauro Mazza
Virtus Lanciano
-
Marcello Direnzo
US Fermana
-
Luca Evangelisti
Pistoiese
-
Marco Fabris
Venezia
-
Daniele Merondi
Lazio
-
Simone Batti
Internazionale
-
Ciro Ferrara
Lucchese
-
Francesco Bifera
Fidelis Andria
-
Francesco Sanetti
Giorgione
-
Fabio Lucidi
SPAL 1907
-
Gianni Cavezzi
Como
-
Gianni Cavezzi
Latina
-
Luca Pinton
Parma
-
Jonatan Alessandro
Ternana
-
Damiano Zanon
Celano Olimpia
-
Davide Drascek
Vicenza
-
Sandro Schenone
Legnano
-
Gabriele Scandurra
Perugia
-
Emanuele Chiaretti
Pro Vercelli
-
Renan Pippi
Massese
-
Gianluca Macri
Frosinone
-
Igor Zaniolo
Genoa
-
Alessio Tombesi
Parma
-
Daniel Ciofani
Pescara
-
Wilson Cruz
Zagarolo
-
Keivan Zarineh
Roma
-
Orlando Fanasca
Fiorentina
-
Orlando Fanasca
Ternana
-
Alessio Ballanti
Rimini
-
Francesco Rossi
Grosseto
-
Giovanni Bruno
Frosinone
-
Gaetano Pignalosa
Giugliano
-
Zsolt Tamasi
Udinese
-
Fabio Moscelli
Ravenna
-
Giuseppe Aprea
Fidelis Andria
-
Specchia
Esperia Viareggio
-
Daniel Ciofani
Pescara
-
Pietro Terranova
Bellinzona
-
Daniele Bianchi
Calangianus 1905
-
Silvio Lafuenti
Milan
-
Silvio Lafuenti
Gallipoli
-
Roberto Magnani
Prato
-
Carmine Cerchia
Cavese
-
Marco Teani
Albinoleffe
-
Alessandro Manni
Foligno
-
Giorgios Pelagias
Kerkyra
-
Luca Toni
Fiorenzuola
-
Salvatore Vicari
Avellino
-
Pisciotta
AS Palmese
-
Massimo Coda
Bellinzona
-
Flavio Giampieretti
Empoli
-
Francesco Pratali
Empoli
-
Paolo Di Canio
Lazio
-
Mariano Fernández
Dinamo Bucuresti
-
Toukam
Novara
-
Giorgio Di Vicino
Pescara
-
Massimiliano Caputo
Catanzaro
-
Lanteri
Novara
-
Doudou Diaw
Avellino
-
Chiappara
Novara
-
Anderson Babú
Avellino
-
Barrionuevo
Salernitana
-
Romondini
Olympiakos Volos
-
Francesco Larosa
Ravenna
-
Daniel Bogdanovic
Marsaxlokk
-
Flavio Giampieretti
Lucchese
-
Joseph-Reinette
Guingamp
-
Daniele Di Donato
Castel di Sangro
-
Alessandro Sgrigna
Internazionale
-
Alfredo Cardinale
Parma
-
Gianmarco Frezza
Viterbese
-
Carlo Cardascio
Bari
-
Serhiy Kovalenko
Juventus
-
Andrea Russotto
Bellinzona
-
Guglielmelli
Viterbese
-
Costanzo
Chieti
-
Archimede Morleo
Sora
-
Giacomo Mazzi
Reggina
-
Emanuele Concetti
Perugia
-
Andrea Cupi
Roma
-
Matteo Gianello
Siena
-
Marco Angeletti
Virtus Lanciano
-
Luca Vigiani
FBC Saronno
-
Collacchioni
Reggina
-
Mattia Serafini
AlbinoLeffe
-
Sebastiano Miano
Grosseto
-
Riccardo Bettini
Legnano
-
Mirco Ruggiero
Fidelis Andria
-
Fernando Vitone
Pizzighettone
-
Federico Groppioni
Tivoli
-
Maurizio Sala
Valenzana
-
Raffaele Franchini
SPAL 2013
-
Simone Veronese
Olbia
-
Alex Calderoni
Triestina
-
Giancarlo Improta
US Fermana
-
Gianluca Vivan
Sangiovannese
-
Gianluca Francesconi
Pescara
-
Bruno Trocini
Martina Franca
-
Gabriele Goretti
Perugia
-
Miglietta
Arezzo
-
Dario Barraco
Guidonia
-
Dario Barraco
Celano Olimpia
-
Giuseppe Perrone
Bisceglie
-
Giorgio Santarelli
Latina
-
Alessandro Radi
Fiorentina
-
Christian Paoletti
Cassino
-
Christian Paoletti
Bolzano
-
Francesco Zerbini
Lecco
-
Giorgio Venturin
Taranto
-
Stefano Gioacchini
Salernitana
-
Abdou Doumbia
Parma
-
Stefano Di Fiordo
Benevento
-
Aniello Parisi
Ravenna
-
Pasquale Apa
Taranto
-
Alessandro Riolo
Rende
-
Enrico Polani
Lecco
-
Giovan De Toma
Spal
-
Giovan De Toma
Viterbese
-
Stefano Bellè
Lucchese
-
Stefano Bellè
Lazio
-
Stefano Bellè
Lazio
-
Tiziano Carnevali
Potenza
-
Patrizio Fimiani
Viterbese
-
Alberto Galuppo
Parma
-
Antonio Balzano
FC Rieti
-
Antonio Balzano
Bari
-
Antonio Criniti
Sambenedettese
-
Tiziano Maggiolini
Pescara
-
Mario Artistico
Chieti
-
Samuele Dragoni
Piacenza
-
Giancarlo Oddi
Cesena
-
Attilio Gregori
Bari
-
Carmelo Augliera
Pro Sesto
-
Giovanni Rassu
Reggina
-
Costantino Borneo
Poggibonsi
-
Luca Pastine
Torino
-
Christian Ranalli
Nocerina
-
Christian Ranalli
Reggiana
-
Christian Ranalli
Foggia
-
Francesco Mazzarani
Viterbese
-
Francesco Mazzarani
Guidonia
-
Luca Ferri
Zagarolo
-
Francesco Sabatucci
Palermo
-
Emanuele Padella
Prato
-
Fabrizio Lo Piccolo
Gela
-
Fabrizio Lo Piccolo
FC Igea Virtus Barcellona
-
Gian Matteo Gasperini
Viterbese
-
Stefano Ambrosi
Cosenza
-
Francesco Bruno
Napoli
-
Franceschini
Sampdoria
-
Gianluca Lapadula
Parma
-
Roberto Baronio
Lazio
-
Mauro Esposito
Roma
-
Luca Ferri
Teramo
-
Ivan Giuntoli
Catanzaro
-
OUT 0 €
Player
Team
Amount
Daniele Barile
Isernia
-
Gianluca D´Anna
Ostia Mare
-
Giuseppe Chianese
Aprilia
-
Mauro Venturi
Guidonia
-
Emanuele Padella
Grosseto
-
Armando Desideri
Ostia Mare
-
Matteo Di Legge
Lupa Roma
-
Daniele Barile
Villacidrese
-
Paolo Cozzi
Varese
-
Danilo Fratoni
Montereale
-
Stefano Sambucini
Mezzocorona
-
Michele Petroccia
Monterotondo
-
Stefano Ambrosi
Ternana
-
Anderson Babú
Latina
-
Romondini
Pergocrema
-
Mauro Zanini
Ostia Mare
-
Andrea Cherubini
Monterotondo
-
Ciro Di Nicolantonio
Vittoria
-
Stefano Sambucini
Ostia Mare
-
Vito Redavid
Canavese
-
Emanuele Masini
Trento
-
Miglietta
Ternana
-
Pantaleo Roca
Bisceglie
-
Luca Pinton
Prato
-
Diego Di Chiara
Legnano
-
Roberto De Juliis
Vis Pesaro
-
Roberto Manca
Paternò Calcio
-
Gabriele Colombini
Tivoli
-
Andrea Pandolfi
Tolentino
-
Andrea Pandolfi
Siracusa
-
Marco Napolioni
Pistoiese
-
Massimiliano Manni
Avezzano
-
Doudou Diaw
Pergocrema
-
Mattia Serafini
Prato
-
Emanuele Chiaretti
San Marino
-
Gabriele Farina
San Marino
-
Alex Calderoni
Cesena
-
Demetrio Cutrupi
Taranto
-
Gaetano Lo Nero
Pescara
-
Tiziano Maggiolini
Pescara
-
Mauro Zaccagnini
Tivoli
-
Giuseppe Antonaccio
Legnano
-
Giancarlo Pantano
Pistoiese
-
Emiliano Leone
Lupa Roma
-
Giorgio Cini
Gallipoli
-
Danilo Cassandra
Cynthia
-
Carlo Narcisi
Astrea
-
Matteo Persia
Astrea
-
Agostino De Vizzi
FC Rieti
-
Alessio D´Imporzano
Reggiana
-
Paolo Ramora
Nocerina
-
Daniele Bosi
Cynthia
-
Rocco Giannone
Giulianova
-
Giancarlo Pantano
Pistoiese
-
Giancarlo Pantano
Astrea
-
Stefano Del Duchetto
Monterotondo
-
Mirko Mancini
Pistoiese
-
Mirko Mancini
Nocerina
-
Tiziano Luciani
Viterbese
-
Fabio Ciafrei
Ostia Mare
-
Gian Scugugia
Aglianese
-
Steeve Joseph-Reinette
Astra Ploieşti
-
Flavio Marzullo
Vittoria
-
Alfonso Iennaco
Fidelis Andria
-
Stefano Bagalini
Celano Olimpia
-
Stefano Bagalini
Sangiustese
-
Spartaco Memè
Carpenedolo
-
Caracciolese
Barletta
-
Giorgios Pelagias
Barletta
-
Francesco Mazzarani
Barletta
-
Marco Angeletti
Barletta
-
Raffaele Franchini
Barletta
-
Dario Ludovisi
Morro d´Oro
-
Filippo Zacchei
Prato
-
Cristoforo Correale
Monterotondo
-
Gianni Testa
Giulianova
-
Roberto Giudice
Monterotondo
-
Claudio Finetti
Virtus Lanciano
-
Antonio Rizzolo
Monterotondo
-
Alessandro Zamperini
Pescina VG
-
Vincenzo Criscuolo
Cavese
-
Andrea Chiopris Gori
SüdTirol
-
Antonio Balzano
Pescara
-
Massimiliano Farris
Carrarese
-
Giancarlo Romairone
Massese
-
Giulio Molle
Pisoniano
-
Alessandro Smerilli
Maceratese
-
Fabrizio Russo
Melfi
-
Alessandro Battisti
Benevento
-
Vincenzo Amodio
Pomigliano
-
Fabio Sanguedolce
Trento
-
Gianfranco Balzano
Trento
-
Giampaolo De Luca
Ostia Mare
-
Jacopo Camilli
Cervia
-
Marco Carbonaro
Savoia
-
Paolo Bordoni
Pescara
-
Luigi Giandomenico
Sangiustese
-
Umberto Previti
Zagarolo
-
Jacopo Caldarelli
Zagarolo
-
Simone Mazzei
Ostia Mare
-
Nicola Binchi
SPAL 1907
-
Daniel Ciofani
Parma
-
Gianluca Lillo
Flaminia Castellana
-
Angelo Cerbone
Viribus Unitis
-
Dino Di Julio
Carrarese
-
Dino Di Julio
FC Rieti
-
Mario De Rosa
Sora
-
Michael Vezzani
San Cesareo
-
Alessio Onofri
Orvietana Calcio
-
Andrea Palmerini
Monterotondo
-
Andrea Ricciarelli
Bastia Umbra
-
Davide Giusto
Monterotondo
-
David Toukam
Aix FC
-
Grégory Scattone
Beerschot AC
-
Corrado Baglieri
Chieti
-
Antonio Molisso
Gladiator
-
William Guarnieri
SPAL 1907
-
Gianni Matticari
US Fermana
-
Edoardo Domanico
Tolentino
-
Francesco Marino
Savoia
-
Francesco Marino
Udinese
-
Massimo Borgobello
Viterbese
-
Vincenzo Esposito
Città di Brindisi
-
Salvatore D´Angelo
Melfi
-
Federico Cecchini
Hellas Verona
-
Stefano Ramiccia
Salernitana
-
Michele Tambellini
Savoia
-
Marco Fuoco
Latina
-
Marco Fuoco
Teramo
-
Alfredo Nardoni
Tivoli
-
Giuliano Gentilini
Varese
-
Emilio Pellegrino
Frosinone
-
Gianni Cavezzi
Chieti
-
Francesco Sanetti
Teramo
-
Francesco Bifera
Vittoria
-
Adriano D’Astolfo
Ternana
-
Adriano D’Astolfo
Sangiovannese
-
Giuseppe Ferazzoli
Barletta
-
Vito Lasalandra
Valenzana
-
Diego Pellegrini
Mantova
-
Flavio Catanzani
Nettuno
-
Filippo Curione
Ternana
-
Daniele Merondi
Lazio
-
Alessandro Ruggini
Ostia Mare
-
Fabio Rimedio
Fano
-
Ciro Ferrara
AS Palmese
-
Simone Batti
San Marino
-
Marco Fabris
SüdTirol
-
Mario Bartolelli
AS Lodigiani
-
Matteo Vincenzo
Aprilia
-
Daniele Pagnotta
Nardò
-
Manuel Amici
Palestrina
-
Vincenzo Di Giovanni
Palestrina
-
Marco Ludovici
Palestrina
-
Massimiliano Caputo
Salernitana
-
Matteo Piciollo
Salernitana
-
Francesco Iovino
Lupa Roma
-
Giacomo Galli
Lupa Roma
-
Umberto Fatello
Dundee FC
-
Giordano Pomili
Latina
-
Giordano Pomili
Ostia Mare
-
Marcello Direnzo
San Marino
-
Mauro Mazza
Ladispoli
-
Mauro Mazza
Santa Marinella
-
Matteo Masini
Lupa Roma
-
Marco Neroni
Ostia Mare
-
Daniele Proia
Salernitana
-
Gabriele Scandurra
Sambenedettese
-
Alessandro Manni
Viterbese
-
Marco Teani
Monza
-
Carmine Cerchia
Cavese
-
Roberto Magnani
Reggiana
-
Silvio Lafuenti
Savoia
-
Daniele Bianchi
Tavolara
-
Pietro Terranova
Polisportiva Castellarano
-
Alessandro Parisi
Savoia
-
Luca Toni
Treviso
-
Gaetano Pignalosa
Potenza
-
Francesco Larosa
Brindisi
-
Sandro Schenone
Poggibonsi
-
Federico Dionisi
Celano Olimpia
-
Davide Drascek
Venezia
-
Damiano Zanon
Celano Olimpia
-
Francesco Rossi
Gallipoli
-
Giovanni Bruno
Martina Franca
-
Fabrizio Anselmi
Torres Calcio
-
Specchia
Carpi
-
Giuseppe Aprea
Venezia
-
Fabio Moscelli
Legnano
-
Tiziano Maggiolini
Venezia
-
Antonio Criniti
Varese
-
Antonio Balzano
FC Rieti
-
Patrizio Fimiani
Juve Stabia
-
Tiziano Carnevali
Fidelis Andria
-
Christian Ranalli
Giulianova
-
Christian Ranalli
Virtus Lanciano
-
Christian Ranalli
Catanzaro
-
Mario Artistico
Garfagnana
-
Carmelo Augliera
Milan
-
Marco Pullo
Milan
-
Paolo Baiocco
ASD Gaeta
-
Paolo Baiocco
Siracusa
-
Ivan Giuntoli
Bitonto
-
Luca Pastine
Olbia
-
Andrea Silenzi
Arezzo
-
Costantino Borneo
Viterbese
-
Giovanni Rassu
Massese
-
Luca Ferri
Zagarolo
-
Renan Pippi
Sambenedettese
-
M. Fernández
Gela
-
Francesco Pratali
Empoli
-
Daniele Di Donato
Palermo
-
Mirko Savini
US Fermana
-
Luca Vigiani
Pistoiese
-
Christian Terlizzi
Tivoli
-
Claudio De Sousa
Lazio
-
Antonio Rosati
Lecce
-
Emanuele Concetti
Perugia
-
Andrea Cupi
Carpi
-
David Di Michele
Foggia
-
Daniel Bogdanovic
Loko Sofia
-
Flavio Giampieretti
Ravenna
-
Claudio Costanzo
Isola Liri
-
Stefano Amadio
Alghero
-
Guglielmelli
Aversa
-
Andrea Sola
Sanluri
-
Emiliano Moretti
Fiorentina
-
Roberto Stellone
Lucchese
-
Giacomo Mazzi
US Massetana
-
Archimede Morleo
Catanzaro
-
Flavio Lazzari
Udinese
-
Pisciotta
Fidelis Andria
-
Salvatore Vicari
Monza
-
Alessio Ballanti
Ravenna
-
Orlando Fanasca
Paganese
-
Orlando Fanasca
Ternana
-
Pierpaolo Masi
Lazio
-
Wilson Cruz
Cavese
-
Igor Zaniolo
Carrarese
-
Fabio di Fausto
Messina
-
Alessandro Sgrigna
Vicenza
-
Costanzo
Viterbese
-
Orfei
Lazio
-
Carlo Cardascio
Bari
-
Gianmarco Frezza
Viterbese
-
Gianmarco Frezza
Salernitana
-
Alfredo Cardinale
Avellino
-
Giorgio Gorgone
Lucchese
-
Sgrigna
Internazionale
-
Gianluca Macri
Cittadella
-
Gian Matteo Gasperini
Viterbese
-
Stefano Gioacchini
FC Rieti
-
Andrea De Cecco
Olbia
-
Fabrizio Lo Piccolo
Messina
-
Emanuele Martinelli
Latina
-
Luca Minopoli
Sangiovannese
-
Alessandro Alessandrì
Gela
-
Marco Ghizzani
Carrarese
-
Daniele Beltrammi
Montevarchi
-
Daniele Bordacconi
Carpenedolo
-
Marco Gabrielli
Trento
-
Giovanni Arioli
FBC Saronno
-
Francesco Zerbini
Piacenza
-
Christian Paoletti
Cassino
-
Luca Ferri
Albalonga
-
Simone Tamburro
Viterbese
-
Alessandro Radi
Fidelis Andria
-
Giorgio Santarelli
Ascoli
-
Andrea Sola
Arzachena
-
Stefano Bellè
Tavolara
-
Vitaliano Bonuccelli
Esperia Viareggio
-
Marco Gronchi
Poggibonsi
-
Sebastian Baratteri
Taranto
-
Ennio Ciro Zero
Sambenedettese
-
Giorgio Di Vicino
Sambenedettese
-
Nicholas Di Mario
Fregene
-
Giorgio Galluzzo
Ceccano
-
Marcello Corazzini
Brindisi
-
Marco Pollini
Martina Franca
-
Davide Cangini
Turris
-
Giancarlo Pantano
Almas Roma
-
Andrea Barbuzzi
Bagnoreggio
-
Gabriele Pompei
Monterotondo
-
Andrea Luciani
Pescina VG
-
Andrea Cottini
Pontevecchio
-
Massimo Ciotti
Celano Olimpia
-
Simone Di Iorio
Astrea
-
Simone Bisogno
Cynthia
-
Gabriele Goretti
Deruta
-
Max Fanesi
Martina Franca
-
Manuel Perra
Como
-
Giancarlo Pantano
Igea Virtus
-
Alex Calderoni
Cesena
-
Fabrizio Lo Piccolo
Fidelis Andria
-
Andrea Gennari
Avellino
-
Andrea Mallardi
Isola Liri
-
Maurizio Sala
Montevarchi
-
Federico Groppioni
Lupa Roma
-
Fernando Vitone
Como
-
Francesco Sabatucci
Sangiovannese
-
Biancone
Lucchese
-
Mirco Ruggiero
Cynthia
-
Giancarlo Improta
US Fermana
-
Stefano Rossini
Sanluri
-
Emanuele Padella
Prato
-
Francesco Mazzarani
Celano Olimpia
-
Stefano Bellè
Lazio
-
Stefano Bellè
Avezzano
-
Bruno Trocini
Rende
-
Gianluca Francesconi
Napoli
-
Gianluca Francesconi
Brescello
-
Gianluca Vivan
Viterbese
-
Riccardo Bettini
Giulianova
-
Palmetio Barbetti
Monterotondo
-
Sebastiano Miano
Giulianova
-
Gian Matteo Gasperini
Latina
-
Enrico Polani
Lecco
-
Enrico Polani
Latina
-
Alessandro Riolo
US Vibonese
-
Pasquale Apa
Spal
-
Pasquale Apa
Chieti
-
Aniello Parisi
Savoia
-
Marco Proietti
Viterbese
-
Stefano Radio
ASD Ferentino
-
Marco Sebartoli
Giada Maccarese
-
Dario Barraco
Celano Olimpia
-
Dario Barraco
Alghero
-
Giuseppe Perrone
US Fermana
-
Riccardo Martorelli
Pontedera
-
Alessandro Morbidelli
Pomezia
-
Manuel De Santis
Sanluri
-
Giovan De Toma
Spal
-
Giovan De Toma
Giulianova
-
Stefano Di Fiordo
Campobasso
-
WHO WE ARE
CONTACT
ADVERTISE WITH US
PRIVACY
FOUND AN ERROR?
FEEDBACK
RSS
© 2003-2024 ZOS, Lda. - All rights reserved.
18+ BeGambleAware