Follow us
Follow Playmaker on Twitter
Close
ceroacero.es
ogol.com.br
zerozero.pt
playmakerstats.com
calciozz.it
leballonrond.fr
fussballzz.de
voetbalzz.nl
zerozero.com.ar
soccerzz.com
zerozero.com.mx
Login
UK
Competitions
Stats
Transfers
News
Results & Fixtures
Fun
Collaboration
Multimedia
Premier League
Championship
League One
League Two
FA Cup
Carabao Cup
Community Shield
EFL Trophy
National League
National North
National South
FA Trophy
Tier 7
Northern Premier
Isthmian Premier
Southern Premier
Tier 8
Northern Division One - East
Northern Division One - Midlands
Northern Division One - West
Isthmian Division One - North
Isthmian Division One - South
Southern Division One - Central
Southern Division One - South
Scotland
Scottish Premiership
Scottish Championship
Scottish League One
Scottish League Two
Scottish Cup
Scottish League Cup
Northern Ireland
NIFL Premiership
Northern Ireland Cup (Irish Cup)
NIFL League Cup
Wales
Welsh Premier League
Welsh Cup
Welsh League Cup
Republic of Ireland
FAI Premier Division
FAI First Division
FAI Cup
FAI League Cup
Youth
Premier League 2
U18 Premier League
Premier League Cup
U18 PL Cup
FA Youth Cup
U17 PL Cup
Women
FA WSL
Championship
FA Women´s Cup
FA WSL Cup
FA Women's Community Shield
Men (International)
England
England U21
England U20
England U19
England U17
Women (International)
England Women
Women's Under-20
Women's Under-19
Women's Under-17
Top Clubs
Manchester City
Manchester United
Chelsea
Liverpool
+ more
Hotshots
Mo Salah
Harry Kane
Bruno Fernandes
Raheem Sterling
Jack Grealish
+ more
Managers
Pep Guardiola
Jurgen Klopp
Mikel Arteta
+ more
FIFA
UEFA
CONMEBOL
CAF
AFC
CONCACAF
OFC
Women
Ligue 1
Premier League
TIMCUP
U18 Premier League
World Cup
England
Premier League
Championship
League One
League Two
National League
National League North
National League South
Northern Premier League
Southern League
Isthmian League
Northern Division One Midlands
Isthmian League Division One South
NPL Division One North
SFL Division One Central
NPL Division One South
SFL Division One South & West
Isthmian League Division One North
The FA Cup Qualifying Rounds
FA Cup
Community Shield
FA Trophy
The FA Vase
League Cup
EFL Trophy
Premier League 2
U21 Professional Development League
U21 Premier League Cup
U18 Premier League
U18 Pro Development League
Youth Alliance
FA Youth Cup
U18 Premier League Cup
Youth Alliance Cup
U18 Professional Development League Cup
U17 PL Cup
FA WSL
Women´s Championship
Women´s National League Final
Women´s National League North
Women´s National League
Women´s National League South
Women´s National League D1 South East
Women´s National League Division One SW
Women´s National League D1 North
Women´s National League D1 Midlands
FA Women´s Premier League Cup
FA WSL Cup
FA Women´s Cup
Women’s FA Community Shield
FA Women´s National League Cup
League Cup Women
Club comps (Domestic)
Afghanistan
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Anguilla
Antigua and Barbuda
Arab Emirates
Argentina
Armenia
Aruba
Ascenção
Australia
Austria
Autonomous Republic of Abkhazia
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bonaire
Bosnia and Herzegovina
Botswana
Brazil
British Virgin Islands
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Colombia
Comoros
Congo
Cook Islands
Costa Rica
Croatia
Cuba
Curaçao
Cyprus
Czech Rep.
Czechoslovakia
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
DR Congo
Dutch Antilles
East Germany
East Timor
Ecuador
Egypt
El Salvador
England
Equatorial Guinea
Estonia
Ethiopia
Faroe Islands
Fiji
Finland
France
French Guyana
French Polynesia
Gabon
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadeloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Isle of Man
Israel
Italy
Ivory Coast
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Kosovo
Kuwait
Kyrgyzstan
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Lithuania
Luxembourg
Macau
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Moldova
Mongolia
Montenegro
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nepal
Netherlands
New Caledonia
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
North Korea
Northern Cyprus
Northern Ireland
Northern Mariana Islands
Norway
Oman
Pakistan
Palau
Palestine
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Rep. of Ireland
Reunion
Romania
Russian Federation
Rwanda
Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia
Saint Martin
Saint Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Santa Helena
São Bartolomeu
São Pedro e Miquelão
São Tomé and Príncipe
Saudi-Arabia
Scotland
Senegal
Serbia
Serbia and Montenegro
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Sint Maarten
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
Somalilândia
South Africa
South Korea
South Sudan
Soviet Union
Spain
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Swaziland
Sweden
Switzerland
Syria
Taiwan
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Tibet
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
Ukraine
United States of America
Uruguay
US Virgin Islands
Uzbekistan
Vanuatu
Vaticano
Venezuela
Vietnam
Wales
Yemen
Yugoslavia
Zambia
Zanzibar
Zimbabwe
Club comps (International)
Club World Cup
Taça Suruga
Club Challenge
UAFA Cup
Recopa Intercontinental
Champions League
UEFA Super Cup
Women Champions League
Europa League
Europa Conference League
BeNe League
Bene Women´s Super Cup
Royal League
Europa Conference League [Qual.]
Europa League [Qual.]
Champions League [Qual.]
AFC Champ. League
Asian Cup Winners´ Cup
AFC Cup
Indian Ocean Champions Cup
AFC Women´s Club Championship
WAFF Women´s Clubs Championship
GCC Champions League
Concacaf Caribbean Cup
CONCACAF Champ. League
Leagues Cup
Central American Cup
Campeonato CFU
Caribbean Club Championship
Campeones Cup CONCACAF
Leagues Cup NAFU
Copa Sudamericana
Libertadores
R. Sudamericana
Copa Libertadores Feminina
AFL
CAF Champ. League
African Supercup
Confederation Cup CAF
CAF Women´s Champions League
CECAFA Club Championship
UNAF Clube Cup
Taça Confederação CAF (Q)
Champ. League Oceania
OFC Womens Champions League
Melanesian Super Cup
Taça Afro-Asiática
International comps
Finalíssima Intercontinental
World Cup
Cyprus Women's Cup
FFA Cup of Nations
Women´s Finalissima
Olympic Women
Women´s World Cup
National team friendlies (Women's)
SheBelieves Cup
U17 World Cup
Women´s WC U17
U20 World Cup
International C.Trophy
Copa do Atlântico
National Friendlies
Yongchuan Tournament
Int. Vale do Tejo
Mundialito FIFA
Confederations C.
U-20 Women's World Cup
Arab Cup
Jogos do Mediterrâneo Sub-18
FA International Tournament
Taça Nações Árabes S20
Olympic G.
Islamic Games
Qual. Mund. Fem. (Intercont.)
2017 Four Nations Tournament
Pan American
WC Qualifying
Algarve Cup
Arnold Cup
Pan-Americano Fem.
Torneio Internacional SP Fem.
Maurice Revello Tournament
Cidade do Porto S18
Torneio Internacional Limoges
Lisbon International Tournament
Torneio La Manga
Syrenka Cup
International Algarve Tournament
Nike International Friendlies
Torneo de Naciones U17
Cidade do Porto S16
Copa México
Montaigu Tournament
Tournoi International
Montaigu F
Qual. JO (Intercontinental)
Torneio Nações
Coupe de l´Outre Mer
Euro
Euro U21
Euro U19
Euro (Q)
WC Qualifiers (UEFA)
UEFA Nations League
UEFA Women´s Nations League
Euro U17
Women´s Euro U17
Baltic Cup
Euro U21 (Q)
Qual. Euro U19
Euro Quals U17
Qual. Euro U16
Women´s Euro
Women's Euro U19
Elite League U20
European Women's
Wom. WC Qual. (UEFA)
European Women's Under-19
U17 Euro Wom. Qual.
Torneio Desenv. UEFA S16 Masc.
Torneio Desenv. UEFA U16 Fem.
Torneio Desenv. UEFA S15 Masc.
Torneio Desenv. UEFA U15 Fem.
Nordic Tournament U17
Victory Shield
UEFA Regions Cup
Bangabandhu Gold Cup
AFC Cup
Women's Olympic Qualifying Asia (AFC)
Taça Asiática Feminina
WAFF Womens Championship
Copa Asiática Feminina Sub-20
ASEAN FC (Q)
ASEAN Football Championship
CAFA Nations Cup
Indian Ocean Island Games
WC Qualifiers (AFC)
SAFF Championship
AFC Solidarity Cup
AFC Taça Asiática U23
AFC U19 Championship
AFC U16 Championship
Taça Asiática (Q)
AFC Women´s Championship
Taça Asiática Fem. (Q)
AFC Taça Asiática U23 (Q)
AFC Feminino U16 (Q)
Asian Games
Gulf Cup of Nations
WAFF Championship
Jogos Asiáticos Femininos
East Asian Championship
East Asian Women Championship
AFC Women´s Championship U19
Mini Jogos do Pacífico Sul
CONCACAF Cup
Gold Cup
Qual. Gold Cup
CONCACAF W Championship
Concacaf W Gold Cup
Qual. Mund. Fem. (CONCACAF)
CONCACAF Nations League
WC Qual. (CONCACAF)
CAC Women´s Games
Qual. Gold Cup Feminina
CONCACAF U20
Caribbean Cup
Qual. CONCACAF Nations League
CFU Championship
Copa Centroamericana
CONCACAF U17
CONCACAF Fem. U20
CONCACAF Fem. U17
CONCACAF U15
CONCACAF Women´s U15 Championship
Qual. CONCACAF U17
Qual. CONCACAF U20
Olymp. Qual. (CONCACAF)
Olymp. Qual. Wom. (CONCACAF)
Copa America
Jogos Sul-Americanos
Sudamericano U20
Sudamericano U20 Fem.
Pré-Olímpico CONMEBOL
WC Qual. (CONMEBOL)
Feminina Sul-Americana Sub-19
Sudamericano U17
Sudamericano S15
Women´s Sudamericano
Sudamericano U17 Fem.
AFCON
CHAN
Women´s Africa Cup of Nations
CAN U23
CAF U17
CAF U20
African Games Women
African Games
CECAFA Cup
WC Qualifiers (CAF)
Qualification CAN
Qual. CAN Fem.
Qualif. Jogos Olímpicos Feminino (CAF)
Qualificação CAN U23
COSAFA Castle Cup
COSAFA Women´s Championship
COSAFA U17 Challenge Cup
CHAN (Q)
CAF U20 (Q)
Qual. Mundial U20 Fem.
Qual. Mundial U17 Fem.
CAF U17 (Q)
Jogos Pan-Arábicos
OFC Nations Cup
OFC U20
WC Qual. (OFC)
OFC U17
Pacific Games
MSG Prime Minister´s Cup
Jogos do Pacífico Fem.
OFC WNC
OFC U17 Feminino
OFC U20 Feminino
Qual. JO (OFC)
Qual. JO Fem. (OFC)
Polynesia Cup
Taça Afro-Asiática Seleções
Torneio 4 Nações Sub-16
England
Premier League
Championship
League One
League Two
FA Cup
League Cup
EFL Trophy
Community Shield
Club Competitions (Domestic)
La Liga
Serie A
Ligue 1
Bundesliga
Primeira Liga
Eredivisie
Jupiter Pro League
Austrian Bundesliga
Club Competitions (International)
Champions League
Europa League
Conference League
UEFA Super Cup
UEFA Youth League
FIFA Club World Cup
Copa Libertadores
Women's Champions League
Internationals
World Cup
WC Qual. (UEFA)
Euros
Euros (Q)
UEFA Nations League
Euro U21
Copa America
African Cup of Nations
Women's World Cup
Rankings
Awards
Team Tops
Team H2H
Player H2H
Coach H2H
Competition Stats
Golden Shoe
Full statistics (93 Competitions)
Liga Inglesa
Erling Haaland
20 Goals Scored
Arsenal
+3 Pts.
17 Games
Unbeaten Games
Championship
Sammie Szmodics
25 Goals Scored
Leicester City
+4 Pts.
22 Games
Unbeaten Games
League One
Alfie May
23 Goals Scored
Portsmouth
+5 Pts.
17 Games
Unbeaten Games
League Two
Macaulay Langstaff
28 Goals Scored
Stockport County
+7 Pts.
17 Games
Unbeaten Games
National League
Paul McCallum
31 Goals Scored
Chesterfield
+12 Pts.
15 Games
Unbeaten Games
THIS SEASON
UEFA
POR
ESP
ENG
ITA
FRA
GER
NED
RUS
TUR
GRE
BEL
UKR
SCO
NOR
CYP
+39
CONMEBOL
BRA
ARG
COL
URU
ECU
PER
BOL
CHI
PAR
VEN
+ More
CLUB INTERNATIONAL
WC
Club C
UAFA
U20IC
CS
CL
RS
CLF
S20
CL
WCL
SC
EL
ECL
YL
+13
International Comps
WC
OGW
SBC
WF
WWC
Arnold Cup
MR
U18
U17
U20
OG
PA
CA
+31
The Market Place
Latest confirmed transfers and rumours
Domestic Transfers
Check all the latest transfers and rumours across the top four tiers
International transfers
Check all the latest transfers and rumours across the European 'Top 5' leagues.
All transfers
Check all confirmed transfers
All News
All the latest news
Latest Results
The latest results across all major competitions.
All Games
Check here for all games from a specific date.
Livescore
Check out all the current match action.
Fixtures
All upcoming matches from major competitions around the globe.
Football TV Guide
Check what games are LIVE on TV
Play>maker
Join one of our mini-leagues and throw down the gauntlet to your footie-loving friends.
Square ball
Complete our daily block-busting trivia challenge...don't get gridlocked!
Create Suggestion
Create a new file in the playmakerstats database.
Historic
Check your entire Collaboration history
Missing Data
See how your action can be important to complete existing information on playmakerstats.com
Top Collaborators
Follow the Top Collaborators here!
Podcast
Check the latest episode of our very own podcast '(Somebody) Stop the Sausage Dog'.
Fanzine
Check the latest edition of our fanzine 'The Mighty Delta'.
Calendar
27
TV
7
Premier League
Ligue 1
TIMCUP
U18 Premier League
AFC Champ. League
CONCACAF Champ. League
FT
ACL
SF
Al Hilal
2
Al Ain
1
23/04 - 19:00
FT
L1
D40
Cambridge United
1
Wycombe Wanderers
1
23/04 - 19:45
FT
L1
D40
Cheltenham Town
2
Peterborough United
0
23/04 - 19:45
FT
L2
D35
Barrow AFC
1
Bradford City
2
23/04 - 19:45
FT
L2
D38
Colchester
1
Doncaster Rovers
4
23/04 - 19:45
NLN
1QR
Alfreton Town
-
Boston United
-
23/04 - 19:45
FT
NLS
1QR
Braintree Town
1
Bath City
0
23/04 - 19:45
FT
PL
D29
Arsenal
5
Chelsea
0
23/04 - 20:00
FT
CH
D38
Leicester City
5
Southampton
0
23/04 - 20:00
FT
IC
SF
Lazio
2
Juventus
1
23/04 - 20:00
CL
SF
América
Pachuca
24/04 - 03:15
ACL
SF
Yokohama Marinos
Ulsan Hyundai
24/04 - 11:00
U18PL
D21
Leeds United
U18
Derby County
U18
24/04 - 12:30
D1
D29
Lorient
Paris SG
24/04 - 18:00
D1
D29
Monaco
Lille
24/04 - 18:00
D1
D21
Zenit
Rubin Kazan
24/04 - 18:30
D1
AEK
Panathinaikos
24/04 - 18:30
NL
1QR
Solihull Moors
Halifax Town
24/04 - 19:00
PL
D29
Wolverhampton
Bournemouth
24/04 - 19:45
CH
D38
Coventry City
Hull City
24/04 - 19:45
NLN
1QR
Chorley
Curzon Ashton
24/04 - 19:45
NLS
1QR
Maidstone United
Aveley FC
24/04 - 19:45
PL
D29
Crystal Palace
Newcastle
24/04 - 20:00
PL
D29
Everton
Liverpool
24/04 - 20:00
PL
D29
Manchester United
Sheffield United
24/04 - 20:00
D1
D29
Marseille
Nice
24/04 - 20:00
IC
SF
Atalanta
Fiorentina
24/04 - 20:00
FT
PL
D29
Arsenal
5
Chelsea
0
23/04 - 20:00
FT
CH
D38
Leicester City
5
Southampton
0
23/04 - 20:00
D1
D29
Lorient
Paris SG
24/04 - 18:00
D1
D29
Monaco
Lille
24/04 - 18:00
NL
1QR
Solihull Moors
Halifax Town
24/04 - 19:00
PL
D29
Everton
Liverpool
24/04 - 20:00
D1
D29
Marseille
Nice
24/04 - 20:00
FT
PL
D29
Arsenal
5
Chelsea
0
23/04 - 20:00
PL
D29
Wolverhampton
Bournemouth
24/04 - 19:45
PL
D29
Crystal Palace
Newcastle
24/04 - 20:00
PL
D29
Everton
Liverpool
24/04 - 20:00
PL
D29
Manchester United
Sheffield United
24/04 - 20:00
D1
D29
Lorient
Paris SG
24/04 - 18:00
D1
D29
Monaco
Lille
24/04 - 18:00
D1
D29
Marseille
Nice
24/04 - 20:00
FT
IC
SF
Lazio
2
Juventus
1
23/04 - 20:00
IC
SF
Atalanta
Fiorentina
24/04 - 20:00
U18PL
D21
Leeds United
U18
Derby County
U18
24/04 - 12:30
FT
ACL
SF
Al Hilal
2
Al Ain
1
23/04 - 19:00
ACL
SF
Yokohama Marinos
Ulsan Hyundai
24/04 - 11:00
CL
SF
América
Pachuca
24/04 - 03:15
Zamora FC
Venezuela
m
Barinas
m
established in 1977
A
menu
Transfers 2017
Main Page
Stats
Matches
News
Transfers
Players
Managers
Calendar
Videos
Photos
Titles
Titles (in-depth)
History by season
Competitions History
History vs Teams
International history
History v Association
With or without
Head-to-head
History (Timeline)
Collaboration
(All seasons)
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2014/2015
2013/2014
2012/2013
2011/2012
2010/2011
2009/2010
2008/2009
2007/2008
2006/2007
2005/2006
2004/2005
2003/2004
2002/2003
2001/2002
2000/2001
1999/2000
1998/1999
1997/1998
1996/1997
1995/1996
1994/1995
1993/1994
1992/1993
1991/1992
1990/1991
1989/1990
1988/1989
1987/1988
1986/1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
IN 0 €
Player
Team
Amount
Danny Pérez
La Serena
-
Luis Vargas
Deportivo Lara
-
Moises Henriquez
Gran Valencia
-
Díver Torres
Llaneros de Guanare
-
Rodrigo Díaz
Progreso
-
Yanniel Hernández
Angostura FC
-
Carlos Valencia
Italmaracaibo
-
Édson Samms
Costa Del Este
-
Yeferson Rivas
Hermanos Colmenarez
-
Juan Reyes
Portuguesa FC
-
Diego Luna
Dep. La Guaira
-
Anthony Graterol
Deportivo Táchira
-
Antonio Romero
Union St. Gilloise
-
Duván Rodríguez
El Vigía
-
Leomar Mosquera
Dep. La Guaira
-
Luís Rojas
Libertador FC
-
Andrés Montero
Deportivo Pasto
-
Leonardo Aponte
Deportivo Pasto
-
Gabriel Fermin
Lala FC
-
Jorge Gómez
Angostura FC
-
Erickson Gallardo
Toronto FC
-
Antonio Romero
Hermanos Colmenarez
-
Brian Mendoza
Yaracuyanos FC
-
Justin Simons
Tauro FC
-
Pedro Ramírez
Hermanos Colmenarez
-
Jovani Welch
Alianza
-
Albet González
Metropolitanos FC
-
José Velásquez
Dep. La Guaira
-
Mayker González
Portuguesa FC
-
Jonnathan España
Deportivo Lara
-
Beycker Velasquez
Caracas FC
-
Luís Matute
Aragua FC
-
Luis Romero
Mineros
-
Leomar Mosquera
Dep. La Guaira
-
Ignacio González
Club Guemes
-
Edixon Mena
Estudiantes de Mérida
-
Daniel Valdés
Carabobo FC
-
Luis Morgillo
Dep. La Guaira
-
Fuzet Charani
Libertador FC
-
Christian Makoun
Secasports
-
Anderson Cardozo
Angostura FC
-
Eduin Padilla
Secasports
-
Sídnei
Rio Branco-ES
-
Gustavo Rojas
Dep. La Guaira
-
Juan Pablo Zarate
Monagas SC
-
Danny Pérez
Dep. La Guaira
-
Antonio Romero
Deportivo Lara
-
Carlos Castro
Ureña SC
-
Yanniel Hernández
Aragua FC
-
Roalex Molina
UE Sant Andreu
-
Pedro Ramírez
Riga FC
-
Guillermo Paiva
Olimpia
-
Daniel Benítez
Estudiantes de Caracas
-
Johnny Castellanos
Mineros
-
Richard Nada
Cerro
-
Marcel Guaramato
Carabobo FC
-
Carlos Betancourt
Deportivo Táchira
-
Rafael Castrillo
ULA FC
-
Manuel Arteaga
Dep. La Guaira
-
Romeri Villamizar
Deportivo Táchira
-
Richard Fiueroa
Deportivo Lara
-
Sergio Sulbaran
Llaneros de Guanare
-
Laynecker Zafra
Real Frontera SC
-
Jáder Maza
El Vigía
-
Antonio Romero
Deportivo Lara
-
Nelson Pérez
Monagas SC
-
Óscar Rodas
Deportivo Pereira
-
Rodolfo Ford
Moca FC
-
Francesco Celeste
Beroe
-
Yolfran Caricote
Hermanos Colmenarez
-
Luis Melo
Zamora FC
-
Carlos González
UCV FC
-
Carlos Salazar
Zamora Barinas
-
Fabrizio Palma
Sarmiento de Resistencia
-
Jorge Graterol
Mineros
-
Gastón Poncet
Cerrito
-
Mauro Fernández
Cerrito
-
Heber García
Dep. La Guaira
-
Darluis Paz
Dep. La Guaira
-
Carlos Ramos
Metropolitanos FC
-
César Urpín
Dep. La Guaira
-
Jean Ambuila
Deportivo Lara
-
Jackson Rivas
Dep. La Guaira
-
Clyde Garcia
Dep. La Guaira
-
Santiago Rodríguez
Caracas FC
-
Contreras
Aragua FC
-
Carlos Said
Tauro FC
-
Ernesto Walker
Rayo Zuliano FC
-
Yohan Gonzalez
Al Ain
-
Aitor López
Dep. La Guaira
-
Jesús Sánchez
Yaracuyanos FC
-
Yeangel Montero
Academia Puerto Cabello
-
Santiago Gómez
Academia Puerto Cabello
-
Arles Flores
Estudiantes de Mérida
-
Luis Terán
Hermanos Colmenarez
-
José Torres
TFC Maracaibo
-
Antony Trujillo
Deportivo Miranda FC
-
Yan Mosquera
Lusitânia dos Açores
-
Rodin Quiñónes
Llaneros
-
Gabriel Torres
Antofagasta
-
Ismael Páez
Mineros
-
Lucas Trejo
Deportivo Municipal
-
Luciano Ursino
3 de Febrero
-
Edward Leonet
Monagas SC
-
Gabriel Torres
San Francisco
-
Óscar Noriega
Mineros
-
John Córdoba
Bolívar
-
Laynecker Zafra
Deportivo Táchira
-
Luis Vargas
Yaracuyanos FC
-
Engelbert Pérez
Anzoátegui
-
César González
Deportivo Táchira
-
César González
Caracas FC
-
Darío Figueroa
Dep. La Guaira
-
Renier Rodríguez
Aragua FC
-
Gregory Lancken
Monagas SC
-
Andrés Arizaleta
Deportivo Miranda FC
-
César Martínez
Portuguesa FC
-
Alejandro Yearwood
CA Independiente
-
Yanoswky Reyes
Academia Anzoátegui
-
Isaac Ramírez
Angostura FC
-
Andrés Castillo
Academia Puerto Cabello
-
Jormán Aguilar
Bucheon 1995
-
Yuxer Requena
UCV FC
-
Robert Garcés
Deportivo Táchira
-
Jeizon Ramírez
Deportivo Táchira
-
César Magallán
Hermanos Colmenarez
-
Cleiderman Osorio
Hermanos Colmenarez
-
Andrés Hernández
Chattanooga Red Wolves
-
Giovanny Dolgetta
Monagas SC
-
Carlos Salazar
Zulia
-
Alexis Angulo
Yaracuyanos FC
-
Nicolás Aguirre
Mineros
-
Miguel Celis
Caracas FC
-
Jork Becerra
Fortaleza FC
-
Oscar Rojas
Estudiantes de Mérida
-
Luis Vargas
Yaracuyanos FC
-
Juan García
Estudiantes de Mérida
-
Herlyn Cuicas
Deportivo Barinas
-
Lucas Abraham
UA Maracaibo
-
Cesar González
Caracas FC
-
Luis Yanes
La Equidad
-
César González
Dep. Táchira
-
Carlos Salazar
Carabobo FC
-
Tomás Rincón
UA Maracaibo
-
Julio Mora
Extremadura UD
-
Leonel Vielma
CD Lara
-
Josmar Zambrano
Tenerife
-
Engelberth Briceño
Deportivo Lara
-
Francisco Pineda
Estudiantes de Mérida
-
Jaime Bustamante
Caracas FC
-
Jairo Hurtado
Portuguesa FC
-
Carlos Salazar
Deportivo Pasto
-
Alexis Chirinos
Dep. Táchira
-
Luis Curiel
Zulia
-
Alan Liebeskind
Independiente
-
Luis Vargas
Yaracuyanos FC
-
Hugo Soto
At. Huila
-
Víctor Pérez
Carabobo FC
-
Edgar Rito
Zulia
-
Jonathan España
Trujillanos FC
-
Juan Falcón
Trujillanos FC
-
Ynmer González
Trujillanos FC
-
Henry Sevillano
Anzoátegui
-
Ronald Giraldo
Monagas SC
-
Alex Sinisterra
Cúcuta Deportivo
-
Enrique Díaz
Kitchee SC
-
Nicolás Abot
Sporting Punta Alta
-
Brian Fuentes
Selangor
-
Julio Álvarez
Unión Lara FC
-
Rodrigo Gómez
Progreso
-
Oswaldo Chaurant
Dep. Táchira
-
Evelio Hernández
Dep. Táchira
-
Daniel Valdés
Aragua FC
-
Josmar Zambrano
Tenerife
-
Jaime Bustamante
Caracas FC
-
Lidio Benítez
El Vigía
-
Alex Sinisterra
Once Caldas
-
Ronald Giraldo
Dep. Petare
-
Rolando Suarez
Caracas
-
Vicente Suanno
Dep. Petare
-
Daniel Valdés
Dep. Táchira
-
Tulio Pinilla
Atlético Varyná
-
Luiyi Erazo
UA Maracaibo
-
Giovanny Pérez
Caracas FC
-
Raúl Speroni
Arsenal de Sarandí
-
Rubén Arocha
FC Martigues
-
David De Sousa
Aragua FC
-
Nelson Semperena
Central Español
-
Gilson Salazar
Caracas FC
-
Jesús Álvarez
Estudiantes de Mérida
-
Juan Vélez
Trujillanos FC
-
Gustavo Páez
Academia Emeritense
-
Gonzalo Parisi
Sacachispas
-
William Díaz
Mineros
-
Franco Fasciana
Barcelona
-
José Torres
Llaneros FC
-
Jonathan Copete
Trujillanos FC
-
Tito Rojas
Estudiantes de Mérida
-
Bryan Aldave
Estudiantes de Mérida
-
Alain Giroletti
Dep. Petare
-
Juan García
Mineros
-
Sebastián Fernández
Deportivo Pasto
-
Sebastián Contreras
Trujillanos FC
-
Oscar Hernández
Dep. La Guaira
-
Engelberth Briceño
Petare FC
-
Marcelo Moreno
Anzoátegui
-
Salvador Vidal
Gimnasia Concepción
-
René Flores
Atlético Venezuela
-
Richard Blanco
Mineros
-
Pedro Ramírez
FC Sion
-
Gabriel Torres
Colorado Rapids
-
Leandro Vargas
Llaneros FC
-
Rubén Bachini
Portuguesa FC
-
Carlos Salazar
Petare FC
-
Néstor Sánchez
Monagas SC
-
Leo Colmenares
UA Maracaibo
-
Moisés Galezo
Guaros
-
Orlando Cordero
Trujillanos FC
-
Reimond Manco
Alianza Lima
-
Victor Rivero
Dep. La Guaira
-
Joel Graterol
Carabobo FC
-
Ángel Osorio
Mineros
-
Johel Semidey
Deportivo JBL
-
Ezequiel Filipetto
Deportivo Cuenca
-
Juan Falcón
Santa Fe
-
Anthony Uribe
Atlético Venezuela
-
Ángelo Peña
Deportivo Táchira
-
Mayker González
Trujillanos FC
-
Javier Maldonado
Estudiantes de Caracas
-
Nelson Pérez
Estudiantes de Caracas
-
Diego García
Dep. La Guaira
-
Ignacio González
Fénix
-
Alexis Angulo
Llaneros FC
-
Ángel Ojeda
Mineros
-
Ángel Ojeda
Anzoátegui
-
Luis Renteria
Anzoátegui
-
Edward Ibarbo
Portuguesa FC
-
Pedro Ramírez
FC Sion
-
Javier López
San Martín Tucumán
-
Rolando Suarez
Mineros
-
Jesús Meza
Al-Ittihad Aleppo
-
Ricardo Clarke
Sporting San Miguelito
-
Alexis Angulo
Yaracuyanos FC
-
Pierre Pluchino
Estudiantes de Mérida
-
Alberto Farias
Carabobo FC
-
José González
UA Maracaibo
-
Giovani
Dep. Táchira
-
Luis Ovalle
Sporting San Miguelito
-
Justin Arboleda
Ind. Medellín
-
John Ariza
Monagas SC
-
Johan Arenas
Dep. La Guaira
-
Johan Moreno
Yaracuyanos FC
-
Anthony Blondell
Yaracuyanos FC
-
Santiago Bello
Deportivo Maldonado
-
Yanniel Hernández
Angostura FC
-
John Rivas
Deportivo Pereira
-
John Rivas
Atlético Bucaramanga
-
Edwin Peraza
Carabobo FC
-
Gustavo Páez
Messina
-
Ángel Faría
Portuguesa FC
-
Yorwin Lobo
Anzoátegui
-
Dustin Valdéz
Portuguesa FC
-
Bladimir Morales
Trujillanos FC
-
Carlos Salazar
Colo-Colo
-
Alan Liebeskind
Caracas FC
-
Boris Alfaro
The Strongest
-
Yordani Abreu
Zulia
-
Raigel Márquez
Deportivo Petare
-
OUT 3.90 M €
Player
Team
Amount
Yeferson Soteldo
Huachipato
1.45 M €
Gabriel Torres
Lausanne-Sport
900 mil €
Ronaldo Lucena
Atlético Nacional
800 mil €
Jhon Murillo
Benfica
750 mil €
Ignacio González
Club Guemes
-
Richard Nada
Deportivo Táchira
-
Rafael Castrillo
ULA FC
-
Johnny Castellanos
Portuguesa FC
-
Yanniel Hernández
El Vigía
-
Juan Pablo Zarate
Villa Mitre
-
Nelson Pérez
Yaracuy FC
-
Jioryi Solórzano
Trujillanos FC
-
Christian Makoun
Inter Miami CF
-
Antonio Romero
Union St. Gilloise
-
Luis Morgillo
Estudiantes de Caracas
-
Erickson Gallardo
Toronto FC
-
Kelvin Nieto
Llaneros de Guanare
-
Giancarlo Schiavone
Metropolitanos FC
-
Joel Graterol
América de Cali
-
Antonio Romero
Once Caldas
-
Manuel Arteaga
Indy Eleven
-
Luis Romero
Portuguesa FC
-
José Soto
Portuguesa FC
-
Ronaldo Delfin
Cafetaleros de Biscucuy
-
Andrés Benítez
Real Frontera SC
-
Pablo Andrea
Yaracuyanos FC
-
Ángel Osorio
Yaracuyanos FC
-
Luis Forero
Yaracuyanos FC
-
Moises Henriquez
Gran Valencia
-
Roalex Molina
Gran Valencia
-
Mayker González
Academia Puerto Cabello
-
Rodolfo Marcano
Metropolitanos FC
-
Jáder Maza
Deportivo Pereira
-
Oscar Hernández
Rionegro Águilas
-
Edixon Mena
Portuguesa FC
-
Javier Maldonado
Caracas FC
-
Anthony Uribe
Belgrano
-
José Pinto
Academia Puerto Cabello
-
Alexis Angulo
Llaneros de Guanare
-
Johel Semidey
Aragua FC
-
Heber García
Monagas SC
-
Ronald Hernández
Stabaek
-
René Flores
Trujillanos FC
-
Sebastián Contreras
San Martín de Burzaco
-
Richard Gasperi
Monagas SC
-
Ángel Faría
Mineros
-
Eric Ramírez
MFK Karviná
-
Luis Vargas
Deportivo Táchira
-
Luis Ovalle
Tolima
-
César Martínez
Monagas SC
-
Ricardo Clarke
Boavista
-
Carlos Salazar
Deportivo Lara
-
Ynmer González
Aragua FC
-
Juan Falcón
Deportivo Lara
-
Marcelo Moreno
Portuguesa FC
-
Andrés Montero
Envigado
-
Giancarlo Schiavone
Metropolitanos FC
-
Rodrigo Díaz
Sacachispas
-
Brian Mendoza
Carabobo FC
-
Nelson Pérez
Monagas SC
-
Óscar Rodas
Boyacá Chicó
-
Sebastián Fernández
Racing
-
Eric Ramírez
MFK Karviná
-
Johel Semidey
Monagas SC
-
Ezequiel Filipetto
Alvarado
-
Eduin Padilla
Academia Puerto Cabello
-
Sídnei
AA Colatina
-
Victor Rivero
Academia Puerto Cabello
-
Luis Melo
Deportivo Táchira
-
Diego García
Aragua FC
-
Eric Ramírez
Estudiantes de Caracas
-
Carlos Rueda
Hermanos Colmenarez
-
Contreras
Deportivo Táchira
-
Jormán Aguilar
CA Independiente
-
Gabriel Fermin
Academia Puerto Cabello
-
César Magallán
Hermanos Colmenarez
-
Sebastián Castillo
Dep. La Guaira
-
Jorge Gómez
Angostura FC
-
Mayker González
Trujillanos FC
-
Juan Reyes
UCV FC
-
Beycker Velasquez
Estudiantes de Mérida
-
Antonio Romero
Unión Comercio
-
Sergio Sulbaran
Portuguesa FC
-
Jork Becerra
Atlético Bucaramanga
-
Diego Luna
Caracas FC
-
Erickson Gallardo
Phoenix Rising
-
Leonardo Aponte
Carabobo FC
-
Carlos Salazar
Carabobo FC
-
Yehova Osorio
Dep. La Guaira
-
José Velásquez
Mineros
-
Eric Ramírez
MFK Karviná
-
Mauro Fernández
Cerrito
-
Justin Simons
CA Independiente
-
Gastón Poncet
Técnico Univ.
-
César Martínez
Hermanos Colmenarez
-
Andrés Hernández
Dep. La Guaira
-
Albert González
GAS
-
Yuxer Requena
Operário-MS
-
Robert Garcés
Metropolitanos FC
-
Luis Casimiro
Marítimo
-
Jeizon Ramírez
Portuguesa FC
-
Carlos Ramos
GS Ilioupolis
-
Luís Rojas
Academia Anzoátegui
-
Jean Ambuila
San Francisco
-
Gabriel Torres
San Miguelito
-
Alejandro Yearwood
CD Universitario
-
Josmar Zambrano
Tenerife
-
Luis Vargas
Yaracuyanos FC
-
César González
Deportivo Táchira
-
Duván Rodríguez
Jaguares de Córdoba
-
Luís Matute
Deportivo JBL
-
Romeri Villamizar
Mineros Zacatecas
-
Richard Almeida
Libertador FC
-
Giovanni Gangi
Petroleros de Anzoátegui
-
Eduardo Silvestri
ULA FC
-
Luís Matute
AD Cariari Pococí
-
Anthony Trujillo
Gran Valencia
-
Franxel Ruiz
Trujillanos FC
-
Carlos Castro
Portuguesa FC
-
Jorge Páez
Portuguesa FC
-
Pedro Ramírez
Hermanos Colmenarez
-
Carlos Valencia
El Vigía
-
Enderson Abreu
Academia Puerto Cabello
-
Daniel Valdés
Estudiantes de Mérida
-
Leomar Mosquera
Carabobo FC
-
Richard Figueroa
Deportivo Táchira
-
Marcel Guaramato
Estudiantes de Mérida
-
César González
Caracas FC
-
Jaime Bustamante
Caracas FC
-
Rafael Sánchez
Llaneros de Guanare
-
Ronald Giraldo
Aragua FC
-
Franco Fasciana
Aragua FC
-
Rubén Arocha
Deportivo Táchira
-
Jose David Serrano
Tlaxcala FC
-
Francisco Pineda
Estudiantes de Mérida
-
Édson Samms
San Miguelito
-
Joaquín Rodríguez
Academia Puerto Cabello
-
Leonardo Boniforti
Próceres FC
-
Albert Rodríguez
TFC Maracaibo
-
Franco Luca
Sud América
-
Anthony Graterol
Portuguesa FC
-
Luis Forero
Hermanos Colmenarez
-
Kevin De la Hoz
Academia Puerto Cabello
-
Reimond Manco
Unión Comercio
-
Carlos Salazar
Alajuelense
-
Juan García
Angostura FC
-
Leonel Vielma
Estudiantes de Mérida
-
Eduardo Leonett
Angostura FC
-
Jesús Meza
Caracas FC
-
Lucas Abraham
Cúcuta Deportivo
-
Tulio Pinilla
Estudiantes de Mérida
-
Nelson Suarez
Carabobo FC
-
Tito Rojas
Mineros
-
Richard Badillo
Deportivo Táchira
-
Jesús Álvarez
Deportivo Táchira
-
José Contreras
Aragua FC
-
Jonathan Copete
Santa Fe
-
Juan Vélez
Santa Fe
-
Enrique Díaz
Blooming
-
Raigel Márquez
Deportivo Petare
-
Jairo Hurtado
Portuguesa FC
-
Carlos Salazar
At. Huila
-
Alex Sinisterra
Atlético Bucaramanga
-
Dollbyz Rodríguez
Real Esppor
-
Edgar Rito
Monagas SC
-
Gregory Lancken
Monagas SC
-
Herlyn Cuicas
Portuguesa FC
-
Alexis Chirinos
Unión Lara FC
-
John Flórez
Macará
-
Alan Liebeskind
Caracas FC
-
Nelson Semperena
Liverpool M.
-
Ángel Ojeda
Anzoátegui
-
Luilly García
Real Esppor
-
Engelbert Pérez
Dep. Táchira
-
John Córdoba
Trujillanos FC
-
Engelberth Briceño
Trujillanos FC
-
Henry Sevillano
UCLA FC
-
Luciano Ursino
Independiente FBC
-
Nicolás Abot
Costa Cálida CF
-
Brian Fuentes
Almagro
-
Giovanny Dolgetta
Mineros
-
Eduardo Sosa
Columbus Crew
-
Gonzalo Parisi
Sportivo Desamparados
-
Alan Liebeskind
Dep. Petare
-
Luiyi Erazo
Real Esppor
-
Dollbyz Rodríguez
CD Lara
-
Orlando Cordero
Mineros
-
Oswaldo Chaurant
Mineros
-
Clei
Leme
-
Carlos Salazar
Caroní FC
-
Ángel Ojeda
Mineros
-
Juan García
Mineros
-
Engelberth Briceño
Estudiantes de Mérida
-
Ronald Giraldo
Dep. Petare
-
Evelio Hernández
Dep. Petare
-
Daniel Valdés
Dep. Táchira
-
Alan Liebeskind
Dep. Petare
-
Alain Giroletti
FC Matera
-
Bryan Aldave
Nacional Potosí
-
Julio Álvarez
Unión Lara FC
-
Giovanni Pérez
Caroní FC
-
Alexander Hezzel
Caracas FC
-
Rohel Briceño
Caracas FC
-
Oswaldo Chaurant
Mineros
-
Vicente Suanno
Deportivo Lara
-
Néstor Sánchez
Yaracuyanos FC
-
Alex Sinisterra
Dep. Petare
-
Lidio Benítez
Real Cartagena
-
Orlando Cordero
Mineros
-
Daniel Valdés
Anzoátegui
-
Rodrigo Gómez
Mineros
-
Pierre Pluchino
Metropolitanos FC
-
Ángel Osorio
Metropolitanos FC
-
Tomas Rincon
Dep. Tachira
-
Ángelo Peña
Mineros
-
Ricardo Vélez
Gran Valencia
-
Yordany Abreu
Llaneros FC
-
Johan Moreno
Antofagasta
-
Salvador Vidal
Alumni de Villa María
-
Herlyn Cuica
Angostura FC
-
Jhoan Arenas
Estudiantes de Mérida
-
Domingo Medina
Aragua FC
-
Henry Alzolay
Anzoátegui
-
Gustavo Páez
Estudiantes de Mérida
-
Dustin Valdéz
Aragua FC
-
Boris Alfaro
Univ. San Martín
-
Luis Terán
Caracas FC
-
Santiago Bello
Deportivo Maldonado
-
Leonardo Colmenares
Llaneros FC
-
Edward Ibarbo
Tucanes de Amazonas
-
Leandro Vargas
Llaneros FC
-
Arles Flores
Dep. La Guaira
-
Moisés Galezo
Atlético Socopó
-
Ronaldo Corrales
Atlético Socopó
-
Anthony Blondell
Monagas SC
-
Jhoan Arenas
Aqjaik
-
Moisés Galezo
Atlético Socopó
-
Raúl Speroni
Carabobo FC
-
Yordan Osorio
Tondela
-
Andrés Benítez
Atlético Socopó
-
Edwin Peraza
Rionegro Águilas
-
Francisco Uviedo
Atlético Socopó
-
Eric Ramírez
Atlético Socopó
-
Luis Curiel
Deportivo Lara
-
Sergio Meckler
Deportivo Táchira
-
Felipe García
Estudiantes de Caracas
-
Moisés Galezo
Guaros
-
Moisés Galezo
Llaneros FC
-
Nelson Pérez
Estudiantes de Caracas
-
Edson Mendoza
Estudiantes de Caracas
-
Luís Terán
Tucanes de Amazonas
-
Hugo Soto
Deportivo Pasto
-
John Ariza
Metropolitanos FC
-
Jonathan España
AEL Limassol
-
Pedro Ramírez
FC Sion
-
Rolando Suarez
Caracas FC
-
Víctor Pérez
Carabobo FC
-
Gabriel Torres
Colorado Rapids
-
Justin Arboleda
Chorrillo FC
-
Herlyn Cuicas
Estudiantes de Mérida
-
Luís Terán
Estudiantes de Mérida
-
Luis Yanes
Atlético Bucaramanga
-
Renier Rodríguez
Deportivo Metropolitano
-
Alberto Farias
Guaros
-
José González
Dep. Táchira
-
Domingo Medina
Atlético Falcón
-
Raigel Márquez
Portuguesa FC
-
Adrián Lezama
Anzoátegui
-
Álvaro Forero
Estudiantes de Caracas
-
Óscar Noriega
Estudiantes de Caracas
-
José Torres
Estudiantes de Caracas
-
Rosmel Villanueva
Deportivo Lara
-
William Díaz
Deportivo Táchira
-
John Rivas
Atlético Bucaramanga
-
Laynecker Zafra
At. Huila
-
Alexis Angulo
Metropolitanos FC
-
Javier López
Dep. Táchira
-
Luis Solórzano
Atlético Socopó
-
Marcel Rivero
Portuguesa FC
-
Armin Márquez
Aragua FC
-
John Rivas
Minervén FC
-
Bladimir Morales
Deportivo Petare
-
Rolando Álvarez
Trujillanos FC
-
Oscar Rojas
Portuguesa FC
-
WHO WE ARE
CONTACT
ADVERTISE WITH US
PRIVACY
FOUND AN ERROR?
FEEDBACK
RSS
© 2003-2024 ZOS, Lda. - All rights reserved.
18+ BeGambleAware